Boží Dar

Boží Dar, ležící v nadmořské výšce 1028 m, je jedním z nejvýznamnějších středisek zimních sportů v České republice, ale i významným krušnohorským centrem celoroční turistiky a dalších aktivit.

Město Boží Dar leží na hranici se SRN. Do Německa se lze za okamžik dostat přes hraniční přechod a turistické přechody. Návštěvníkům Božího Daru doporučujeme také navštívit několik sousedních německých obcí. Kurort Oberwiesenthal a Breitenbrunn a další jsou významná sportovní a kulturní střediska.

V zimní i letní sezóně je toto nejvýše položené město ve střední Evropě na turisty připraveno. Boží Dar a jeho bezprostřední okolí nabízí bohaté ubytovací i stravovací kapacity. Ubytování si můžete rezervovat online na tomto webu.

Pro turisty je tu celoročně otevřeno několik restaurací. V zimní sezoně pomáhají nasytit hladové krky turistů také občerstvovací místa na sjezdovkách apod.

Boží Dar byl a stále je významnou lokalitou Krušných hor. V dnešní době pramení jeho obliba především z bohatých sportovních a turistických možností, které mohou turisté využívat po celý rok.